Jak udržet teplo v mobilním domě?

Celoroční mobilní domy mají dostatečnou izolaci, díky které je lze využívat k bydlení i v zimních měsících. Nejedná se proto jen o sezónní bydlení jako je tomu u chaty. Jak je se mobilní dům vytápí? Existuje hned několik způsobů a záleží pouze na vašich preferencích.

Vytápění a udržení tepla v mobilním domě může být snadné, efektivní a s minimem nákladů. V mobilním domě lze vytápět např. pomocí plynových topidel, která mají stylový vzhled připomínající krb. Mezi další varianty patří elektrické topení, u kterého je doba zahřátí velmi rychlá a použití snadné. Vyhledávanou alternativou vytápění mobilního domu je také vytápění s elektrokotlem.

V mobilním domě lze využívat i podlahové topení. K tomu slouží topná folie, na kterou můžete položit koberec. Jestliže zvažujete použití obnovitelných zdrojů vytápění, jsou vhodné třeba solární kolektory nebo tepelná čerpadla. Vytápění mobilního domu lze také řešit instalací klimatizace do mobilního domu s venkovním agregátem. Během léta vám mobilní dům příjemně ochladí, v zimě zase jednoduše vyhřeje interiér na optimální teplotu. Pro vaše dotazy ohledně vytápění mobilního domu nás kontaktujte.